SON DAKİKA

Bilgininadresi

Ne Zaman Ameliyat Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?

Bu biyografi 01 Temmuz 2022 - 3:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ne Zaman Ameliyat Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?

Ne Zaman Ameliyat Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim? E- Devlet üzerinden giriş yaparak tedavi bilgilerinizi öğrenmeniz mümkündür. Bu noktada e-Devlet’in hizmetlerinden biri olan tedavi bilgileri sorgulamak için yapmanız gereken tek şey e- Devlet’e giriş yapabilmek için bir üyeliğinizin bulunmasıdır.

Sağlık Hizmetlerine Nasıl Bakılır?

SGK üzerinden sigortası bulunan bireylerin sağlık hizmetlerinden yararlanmaları halinde, güvenceli olarak indirimli bir şekilde hizmet almaktadır. Bu nedenle de herhangi bir kuruma gitmeniz durumunda ilk olarak size sigortanızın olup olmadığı sorulur. Eğer kişinin sigortası varsa yapacağı tüm işlemler sigorta üzerinden yürütülür ve sağlık hizmetlerinin güvenceli olarak alınması sağlanmış olur.

E-Devlet Tedavi Kayıtlarım

Herhangi bir sağlık kuruluşuna gidip yaptırdığınız tüm tedaviler E- devlet kapısı üzerinden kayıt altına alınıyor. Bu sayede geçmişte aldıkları tedavi konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kimselerin sorgulama yapmaları durumunda tedavi bilgilerine ulaşmaları mümkün kılınmaktadır. E-Devlet kapısı aracılığıyla sunulmakta olan tedavi bilgileri sorgulama hizmeti bu amaç yönelik oluşturulmuştur. Almış olduğunuz sağlık hizmetlerinin detaylı bir sorgulamasını yapabileceğiniz bir portal olup bu portal sayesinde hangi tarihlerde tedavi aldığınızı görebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmeniz için ilk yapmanız gereken şey e-Devlet Kapısına giriş yapmaktır.

Ne Zaman Ameliyat Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?

e- Devlet girişinizi yapmanızın ardından Sosyal Güvenlik Kurumu menüsüne tıklatın. Bu menünün altında yer almakta olan tedavi bilgileri sorgulama bağlantısına tıklarsanız işleminiz tamamlanır. Bundan sonra karşınızda açılan sayfada hangi tarihler aralığı için tedavi bilgilerinizi görüntülemek istiyorsanız, o tarihleri sayfada görülen tarihler bölümüne girmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında sistem ilgili tarihler aralığında ne kadar tedaviniz var ise tüm tedavi bilgilerinizi karşınıza getirir. Bu sayede siz de tedavileriniz, ameliyat tarihleriniz ve benzeri birçok konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Alma

E Devlet üzerinden ulaşılabilen tedavi bilgileri sorgulama hizmeti tüm vatandaşların yararlanması mümkün olan bir sistemdir. Az önce anlattığımız şekilde sisteme giriş yaparak tüm işlemlerinizi tamamlayabildiğiniz gibi özellikle de portala giriş yapılmasının ardından diğer hizmetler de kullanımınıza açılır. E-Devlet kapısı aracılığı ile sunulmakta olan tüm hizmetler E-Devlet girişi gerektirdiği için hizmet almak isteyen kişilerin en yakın PTT şubesinden bir E-Devlet şifresi talep etmesi ve sonrasında devlet kapısı için üyelik işlemlerini de tamamlaması gerekmektedir.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA
izmir escort