Karnı şişmeye başladı

Genel

Karnı şişmeye başladı

Karnı şişmeye başladı, ailesi gerçeği sonradan öğrendi.!Bebeğin teninde meydana gelen sararmalar neticesi hastalık bulguları kendini göstermeye başladı.3 şubat 2016 tarihinde Braylee’ye nadir rastlanan Bilier artesi teşhisi konuldu.Bebeğin karnının şişmesinin sebebi….Ayrıntılar amacıyla gorsele dokunun

Bebeğin teninde meydana gelen sararmalar neticesi hastalık bulguları kendini göstermeye başladı.
3 şubat 2016 tarihinde Braylee’ye nadir rastlanan Bilier artesi teşhisi konuldu. Bu hastalığa sahip bireylerin safra kesesi doğuştan yok. Safra kesesi yeni doğan bebeklerin gelişimi yönünden mühim rol oynuyor ve sindirimde son derece etken.Doktorların verilen bilgi neticesi bebeklerinin halini öğrenen aile yıkıldı.
Doktorlar, Braylee’nin karaciğeri ve bağırsakları arasında bir bağlantı oluştursa da mesele çözülemedi. Bebeğin hali her geride bıraktığımız gün kötüleşiyordu.
Braylee’e acilen karaciğer nakli yapılmalıydı fakat o anda ideal bir donör bulunamadı. Aile acı içersinde beklemeye başladı.
Doktorla konuşan çaresiz baba, karaciğerinden bir parçayı kızına affetmek istedi. Oldukça riskli olan bu operasyonda Justin’e zarar gelebilirdi fakat baba bunu göze aldı.
Justin tam operasyona girecekken o anda bir mucize oldu ve bebeğe ideal karaciğer donörü bulundu.
Beyin ölümü gerçekleşen bir bireyin karaciğeri Braylee’ye uyum sağladı ve nakil gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir