Kanal Tedavisi Ücreti

Kanal tedavisi ücreti ;  dişin durumuna göre ve tedavinin süresine göre  doktor tarafından belirlense de ortalama 150-375 tl arasında yapılmaktadır. Diş ve çürüğün boyutu fiyatı etkileyen en önemli faktördür. Dişin kaç köklü olduğu, kökün ucunda iltihaplanmanın olup olmadığına, kistik bir dokunun oluşup oluşmadığına bakılır ve öyle fiyat belirlenir.

Tedavi esnasında kullanılan dolgu ve kaplama malzemelerinin kalitesi de  fiyatı belirler. ağız sağlığı tedavisi değişkenlik gösterdiği için sabit bir fiyat söylemek zordur. Ancak ortalama bir fiyat verilebilir.

Kanal Tedavi Ücretinde Doktor Belirleyici Faktördür

Bir kaç  seans süren bu tedavi hizmet aldığınız doktorun ne kadar tecrübeli ve bu konuda ün sahibi olmasıyla fiyatı değişmektedir. Kanal tedavisi yapılacak dişin durumuna bakılır ve dişte kullanılacak malzemenin kalitesine göre fiyat belirlenir. Ortalama  kanal tedavisi ücreti 150 tl’ den başlayıp bu fiyat 375 tl’ye kadar çıkabilmektedir. Tabi bu her yıl değişebilmektedir.

Kanal Tedavisi Pahalı Mı?

Diş tedavilerinde rutin kontrollerinizi yaptırdığınız bir doktor olmalı böylelikle ağzınızdaki çürükleri takibe alabilir ve bir işlem sırasında gerekli indirimleri size yapabilir. Altı aylık diş kontrolünden  geçmek şarttır. Unutmayalım ki sağlık ihmale gelmez.

By Bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.