SON DAKİKA

Bilgininadresi

Hangi Psikolojik İlaçlar Polisliğe Engel?

Bu biyografi 18 Eylül 2022 - 0:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Hangi Psikolojik İlaçlar Polisliğe Engel?

Hangi Psikolojik İlaçlar Polisliğe Engel? Polislik için başvuran adayın belirli koşulları karşılaması gerektiğinden, özellikle sağlık açısından polis adayının önünde bir engel var mı? Maalesef bu soruya cevap arayan  ve olumlu sonuçlar alamayan kişiler aday polis olamaz. Bazı ilaçların içerikleri arasında bulunan yorgunluk, irritabl bağırsak sendromu, kontrol kaybı gibi faktörlere bağlı olarak psikiyatrik ilaç ve türevlerini kullananlar tıbbi kurul tarafından bu meslek için hariç tutulur. Polislikte psikolojik ilaç biraz sıkıntılı bir durum olmaktadır.

Antidepresanlar Polislik Yapmaya Engel midir?

Hangi Psikolojik İlaçlar Polisliğe Engel?

Hangi Psikolojik İlaçlar Polisliğe Engel?

Polislik için kurumsal tıbbi raporlama aşaması, polis teşkilatı sağlık yönetmeliklerine uygun olarak yürütülür. Polis ve veliler hazır olduğunda, adaya bir sağlık raporu gönderilecektir. Bu sağlık raporu aşamasında psikiyatrist, adayın ilacı son iki yıl içinde kullanıp kullanmadığını kontrol edecektir. Psikiyatri geçmişiniz varsa, hangi psikiyatri alanlarını, hangi tedavileri ve hangi ilaçları aldığınızı araştırmak için uygun raporlar vermeniz istenecektir. Başka bir deyişle, nihai sonuç bir doktorun konsültasyonu ile belirlenecektir.

Son iki yılı herhangi bir semptom veya tedavi olmaksızın geçirdiyseniz, zihinsel olarak sağlıklı sayılırsınız. Bununla birlikte, C ve D dilimlerini teşhis etmek için zaman yoktur. Bu polislik yapacak aday öğrenciler için bir engeldir.

Geçtiğimiz iki yıl içinde, insanlar psikiyatrik muayenelere tabi tutulmuş ve geçmiş testlerin ve tedavilerin ayrıntılarını gösteren, geçmiş ilaç kayıtlarını gösteren sistemler kullanarak psikotropik ilaçlar kullandıkları tespit edilmiştir.

Hangi Psikolojik İlaçlar Polisliğe Engel?

Psikotrop ilaç reçetesi veren ilgili tıbbi kurumlar, psikotrop ilaçların reçetelenmesine yol açan testleri, tüm klinik bulguları ve yukarıdaki diğer ayrıntıları detaylandıran muhteşem bir rapor sunmalıdır. Psikolojik ilaç kullanmak kişinin dengesini bozacağından polisliğe adaylıkta sorun çıkarabilmektedir.

Psikotrop ilaç reçete edilirse, kişinin psikiyatrik tanı kriterlerini karşılayan bir psikopatolojiye sahip olup olmadığı ve kişinin psikiyatrik tanı süreci dışında başka bir alt kuruldan tıbbi bir rahatsızlığı varsa orada olup olmadığınıza karar verilecektir.

Söz konusu psikotrop ilaç, psikiyatrik tanı ve tedavi için reçete edilmemişse ve etik raporun klinik durumunun, kısa süreli semptomları olan klinik durum kriterlerini karşılamadığı tespit edilirse adayın öğrenci olması için karar  verilir. Ancak ruhsal hastalıklar sınıflamasına dahil edilmemiştir. (C-dilim ve D-dilim teşhisi bir zaman aralığı değildir ve öğrencileri etkileyebilir) Son iki yılda psikiyatrik tanı almış kişilerin hepsinin öğrenci olmadığı belirlendi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA
izmir escort