SON DAKİKA

Bilgininadresi

Evde Yoğurt Yapımı

Bu biyografi 14 Nisan 2022 - 20:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Evde Yoğurt Yapımı

Evde Yoğurt Yapımı? Yoğurt önemli bir besin. Bebeğinize ellerinizle sağlıklı bir yoğurt yapmak inanın o kadar da zor değil. Bir kez yaptıktan sonra ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz, hem çok sağlıklı hem de insanın kendisinin birşeyler yapınca ne kadar mutlu olduğunu fark edeceksiniz.

Evde Yoğurt Yapımı

Evde sadece bebeğiniz için değil kendiniz içinde yapmanıız öneririz. işte evde nasıl yoğurt yapılır sorusunun en ince detaylarına kadar sizler için araştırdık ve yazdık!

Malzemeler:

  • 1 kg süt (günlük sütle yapmanızı öneririz)
  • 1 çorba kaşığı yoğurt
Evde Yoğurt Yapımı

Evde Yoğurt Yapımı

Süt, kepçeyle havalandırarak 10 dakika kadar kaynatılır. Sonra kenara alınır ve ısısı serçe parmağınızı bir parça süte batırdığınızda ısıracak gibi olana dek soğuması beklenir.

Maya yapacağınız yoğurt (ki bunu kesinlikle hazır yoğurt değil köy yoğurdu ya da evinde yoğurt yapan bir arkadaşınızdan almanıız özellikle tavsiye ediyoruz)

Yoğurt mayalanacak kaba konur ve iyice çırpılır, süt mayalanacak kaba alınır ve altına bir tepsi konur. ( mayalanma sırasında süt taşıp etrafı kirletebilir) kabın içine konulan sütü tepsiye yerleştirin. Çırptığınız yoğurdun içine tıpkı çorba terbiyesi yapar gibi biraz süt ekleyin ve iyice çırpın. Sütünüze yoğurdu çorba terbiyesindeki gibi çok yavaş ekleyin ve şimşir kaşık ile yavaşca karıştırın. Çok salamadan yapmaya özen gösterin.

Sonra üzerine temiz bir bez kapatın ve yoğurdunuzun üstünü bir battaniye ile sıkıca örtün.

Mayalanma esnasında kıpırdamaması önemli. 4-5 saat kadar üstü kapalı kaldıktan sonra açıp 12 saat kadar da dolapta tutun.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA
izmir escort