Et Benleri Doğal Yollarla Nasıl Yok Edilir?

Et Benleri Doğal Yollarla Nasıl Yok Edilir?

Nasıl Yapılır?

Et Benleri Doğal Yollarla Nasıl Yok Edilir? Ciltte meydana gelen yumuşak ve etli büyümeler genellikle et beni olarak adlandırılır. Doktorlar et benlerinin kanserli olmadığını bildirir. Genel olarak tıbbi bir sorun değil, kozmetik bir sorun olarak kabul edilirler. Nadiren ağrıya veya rahatsızlığa neden olurlar. Ancak pek çok kişi onları çirkin buluyor ve evde et beni tedavisi nasıl yapılır bilmek istiyor.

Et benleri genellikle nem ve sürtünmenin yaygın olduğu cilt kıvrımlarında görülür. Kolların altında ve koltuk altı bölgesinde, boyunda, göğsün altında, göz kapaklarında veya gövdede görülebilirler. Giysiler veya takılar tarafından tahriş edilebilecek olsalar da, genellikle ağrıya neden olmazlar. Nadiren et beni büküldüğünde, hassas ve acı verici küçük bir kan pıhtısı gelişebilir.

Et Benleri Doğal Yollarla Nasıl Yok Edilir?

Et benleri tıbbi olmayan bir durum olarak kabul edildiğinden, sağlık sigortanız muhtemelen et beni tedavisi için ödeme yapmaz. Bu nedenle, et benlerinin evde doğal ve güvenli bir şekilde nasıl tedavi edileceğini öğrenmek size zaman ve para kazandırabilir. İyi haber şu ki, et benleri bir kez tedavi edildiklerinde, genellikle aynı bölgede yeniden oluşmazlar.

Et beni tedavisi için koli bandı, oje veya diğer sert kimyasalları kullanmanız için sizi teşvik eden internet aramalarına dikkat edin. Bunlar cilde uygulamak için uygun değildir. Et benlerini aşağıda belirtilen doğal bileşiklerle güvenli ve etkili bir şekilde nasıl tedavi edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Et Beni Neden Çıkar?

Et benlerinin neden çıktığı henüz kesin olarak belirlenememiş olsa da, kabul edilen bazı risk faktörleri vardır.

Kadın olmak: Cleveland Clinic’e göre, et benleri kadınlarda erkeklerden daha çok görülür. Çoğunlukla orta yaşlı kadınlarda görülür ve kilo alma ile ilişkili olabilir.

Yaşlanma: Mayo Clinic’e göre, et benleri yaşlanma ile ilgili en yaygın cilt sorunlarından biridir. Yaşlanmaya bağlı diğer cilt sorunları arasında kırışıklıklar ve yaşlılık lekeleri bulunur.

Sürtünme: Cildin, diğer cilt bölgelerine, kıyafetlere veya takılara sürtündüğü alanlar, et beni oluşumuna daha yatkındır.

Genetik: Bir aile üyesinde et benleri varsa, daha yüksek bir risk faktörünü olabilir.

Bazı endokrin sendromları, metabolik sendrom ve hormonal dengesizlikler: Araştırmacılar, polikistik over sendromu ve metabolik sendrom dahil olmak üzere hormon ile ilişkili bazı sendromların et benleri ile ilişkili olabileceğini bulmuşlardır. Vücudunda et benleri bulunan 110 hasta ile yapılan bir çalışmada, 70 hastanın diyabet hastası olduğu tespit edildi. Ek olarak, araştırmacılar vücudunda et beni bulunanların yüksek tansiyona sahip olduğunu belirtmişlerdir.

Et Benlerini Yok Etmenin Doğal Yolları

Yukarıda belirtildiği gibi, et benlerinin kendi kan kaynağı vardır ve evde et benlerini kesmeye, yakmaya ve dondurmaya çalışmamalısınız. Aşağıda önerilen doğal tedavilerle et benlerini güvenli bir şekilde nasıl tedavi edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Aşağıda listelenen doğal tedaviler vücudun tüm bölgeleri için uygun değildir. Göz çevresindeki et benleri, bölgedeki doku çok hassas olduğundan bir dermatolog tarafından tedavi edilmelidir.

Son olarak, evde et beni tedavisi yöntemlerinin genellikle birkaç gün veya haftada yardımcı olacağını bilin ve sabredin.

  1. Elma sirkesi

Elma sirkesi, zararlı bakterileri ve mantarları öldürme yeteneği, pH dengesi ve çok daha fazla faydası nedeniyle cilt bakımı için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Organik elma sirkesi et beni, siğil, egzama ve sivilce dahil cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılan doğal yöntemler arasında her zaman liste başı olmuştur.

Steril bir pamuk topunu elma sirkesi ile ıslatın ve 20 dakika boyunca et beni üzerine bir bandaj ile sabitleyin. Bandajı kaldırın ve cildinizi kontrol edin. Herhangi bir tahriş olmuyorsa, gün boyunca 20 dakikalık tedavilere devam edin. Yatmadan önce uygulayıp gece boyunca bırakabilirsiniz.

  1. Kekik yağı

Kekik yağı bakteriyel ve mantar enfeksiyonları, virüsler ve çok daha fazla cilt sorununu rahatlatmak için yardımcı olabilir. Kekik yağı güçlü antibakteriyel ve anti-inflamatuar etkilere sahiptir.

Cildinize uygulamadan önce hindistan cevizi yağı veya badem yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile karıştırmanız çok önemlidir. 4 damla yüksek kaliteli kekik yağı ile 2 damla taşıyıcı yağı karıştırın ve et benlerinin üzerine günde üç kez uygulayın. Bu yöntemde bandaj kullanmanıza gerek yoktur. Cildiniz yağları doğal olarak emecektir. Tahriş olmuş bölgelere uygulamanız önerilmez.

  1. Sarımsak

Listedeki en pis kokulu seçenek olsa da, ezilmiş sarımsak siğil ve et beni tedavisi için nesiller boyunca kullanılmıştır. Sarımsaktaki güçlü yağları çıkartmak için büyük bir diş sarımsağı bir bıçakla ezin ve daha sonra et beni üzerine bir bandajla sabitleyin. En iyi sonucu, her gece uygulamayı tekrar ederek alabilirsiniz. Sabah uyandıktan sonra bölgeyi iyice yıkayın ve kurutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir