Engellilerin Evde Yapabilecekleri İş Fikirleri

Engellilerin Evde Yapabilecekleri İş Fikirleri

Bilgi

Engellilerin Evde Yapabilecekleri İş Fikirleri; Engelli bireyler için para kazanabilecekleri 5 iş fikrini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Lafı uzatmadan ve sizleri bekletmeden hemen iş fikirlerine geçelim. Evde makale yazarak para kazanmak günümüzün popüler meslekleri arasında sayılıyor.

Engellilerin Evde Yapabilecekleri İş Fikirleri

Peki makale yazarı nasıl olunur, nasıl iş bulunur, nasıl ve ne kadar para kazanılır.

Makale Yazarlığı

İş Bulma Zorluk Derecesi : Kolay ( iş bulma sıkıntısı yok denecek kadar az )
Harcanacak Zaman            : Günde 4 Saat
Ortalama Kazanç                : 1500-2000 TL
Makale Nasıl Yazılır           : İlgili haberi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
Nerelerde Satış Yaparım   : Webmaster forum sitelerinde, makale satımı yapan web sitelerinde..

Makale yazarlı olmak için araştırmacı olmak ve yazmayı sevmek yeterlidir. Eğer sabırlı bir şekilde araştırma yapar ve bunu imla kurallarına uygun, seo uyumlu olarak yazabilirim diyorsanız ayda 1500-2000 TL kazanmak sandığınız kadar zor değil. Makale yazarları iş bulmak konusunda hiç sıkıntı çekmeyecektir.

Google Adsense İle Para Kazanmak

İş Bulma Zorluk Derecesi : Kolay ( iş bulma sıkıntısı yok denecek kadar az )
Harcanacak Zaman            : Günde 4 Saat
Ortalama Kazanç                : 2500-3500 TL arası
Adsense nasıl alınır           : Google adsense hesabı almak ile ilgili detayları internet üzerinden araştırma yaparak ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda bir yazı paylaşacağız..
Nerelerde Satış Yaparım   : Webmaster forum sitelerinde, R10.NET gibi sitelerde.

Google adsense reklam vermek isteyen firmalarla, reklam alan web siteleri arasında aracılık yaptığı hizmetin adıdır. Çok karlı olan bir iş için web sitesi sahipleri google başvuru yaparlar fakat başvurular genelde red edilir, Yapmanız gereken basit bir web sitesi yapmak ve içine 15-20 adet makale yaparak google başvuru yapmaktır.
Adsense satış fiyatları: 600 ile 1200 TL arasındadır. Günde 4 saat çalışarak ayda 4 adet adsense çok rahat alabililirsiniz.

Grafiker Olmak

İş Bulma Zorluk Derecesi : Orta ( iş bulmak çok kolay değil)
Harcanacak Zaman            : İşe Göre
Ortalama Kazanç                : 1500-2000 TL
Adsense nasıl alınır           :  Eğer hiç bir bilginiz yoksa, youtube üzerinden grafik programları hakkında ücretsiz eğitim verene kanalları takip ederek, kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu sayede uzmanlık kazanabilirsiniz.  Youtube üzerinden Afgan Rasulov olarak aratmanızı tavsiye ederiz.
Nerelerde Satış Yaparım   : Webmaster forum sitelerinde, bionluk.com gibi freelancer sitelerde

Grafikerlik bilgi ve emek isteyen ciddi bir iştir. Fakat vakit ayırır ve emek verirseniz çok karlı bir iş haline gelebilir, Sosyal medya hesapları için görseller hazırlamak, animasyonlar hazırlamak gibi bir çok işte uzman kişi olabilirsiniz.

Bionluk Üzerinden Satış Yapmak

Engellilerin Evde Yapabilecekleri İş Fikirleri
Engellilerin Evde Yapabilecekleri İş Fikirleri

Bionluk gibi siteler üzerinden uzmanı olduğunuz konu hakkında danışmanlık yapabilir, bilginizi paraya çevirebilirsiniz. Bionluk.com sitesi işverenler ile bir araya getirir. İstenen işi teslim ettikten sonra işverenden parayı tahsil ederek % 20 kesinti yapar ve geri kalan parayı hesabınıza yatırır. Site üzerinden yazdığınız makaleleri veya grafikleri satabilir, ya da bilgi sahibi olduğunuz herhangi bir konuda bilginizi satabilirsiniz.

Instagram Üzerinden Satış Yapmak

Son günlerin en popüler sosyal medya kanalı olan platformda sizde evde yapılan ürünleri tanıtabilir ve satabilirsiniz. Bu ürün el yapımı reçel de olabilir, bebek eşyası da olabilir. Tamamen sizin yeteneğinize göre şekillenen işler size ciddi para kazandırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir