SON DAKİKA

Bilgininadresi

Akciğerleri Temizleyen Bitkiler

Bu biyografi 14 Nisan 2022 - 13:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Akciğerleri Temizleyen Bitkiler

Akciğerleri Temizleyen Bitkiler; Akciğerler, tüm vücudun normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için sorunsuz görev yapması gereken en önemli organlardan biridir. Uzmanlara göre, yetişkin bir kişi dakikada 12 ila 20 kez nefes alıp verir. Bu nefes alma süreci vücuda yeni oksijen girmesini ve karbondioksit çıkmasını sağlar. Nefes verirken, karbondioksitle birlikte akciğerlerdeki yabancı maddeleri de atarız.

İnsan birkaç gün boyunca yiyeceksiz ve susuz yaşayabilir ancak havasız birkaç dakikadan fazla geçiremez. Kısaca, ciğerlerinize gerçekten iyi bakmalısınız. Her şeyden önce, sigara içmemelisiniz. Uzmanlar, akciğerlerinizde sorunlara (astım, alerji, zararlı organizma, kirleticiler vb.) neden olabilecek birçok farklı şey olduğu konusunda uyarıyor. Akciğerler toz, küf, bakteri ve kimyasallara maruz kaldığında solunum sorunları yaşamaya başlarsınız.

Solunum sorunlarının en yaygın belirtileri

  • Göğüs tıkanıklığı
  • Nefes darlığı
  • Burun kanallarının tahriş olması
  • Boğaz tahrişi

Siz de bunlara benzer sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Ancak endişelenmenize gerek yok. Çünkü sizin için en iyi doğal çözümleri sunacağız. Bu yazıda doğal bitkilerle toz, küf, bakteri ve kimyasalları akciğerlerden nasıl atacağınızı göstereceğiz. Bu bitkiler karvarol, flavonoidler ve terpenler gibi doğal dekonjestanlar ve antihistaminikler içeriyor.

Akciğerleri Temizleyen Bitkiler

Oregano (Keklik Otu)

Sağlığa birçok faydası olan bu süper bitki akciğerleri toz, küf, kimyasallar ve zararlı bakterilerden temizlemenize yardımcı olur. Bu zararlı kirleticiler vücudunuzu istila ettiğinde, histamin salgılar (alerjik reaksiyonlara benzer bir reaksiyona neden olan bir kimyasal: burun tıkanıklığı, sümük ve hapşırma gibi). Oregano, alerjik reaksiyonları azaltır.

Bu güçlü bitki, alerji atağı sırasında sıvı birikimini ve şişmeyi azaltan rosmarinik asit ile doludur. Ayrıca yüksek miktarda kalsiyum, magnezyum, çinko, demir, potasyum, A vitamini, C vitamini ve niasin içerir. Bu bileşikler bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve ciğerlerinizi yenilemenize yardımcı olur.

Faydalarını en iyi şekilde görmek için haftada en az 5 kez oregano çayı içmeniz önerilir.

Okaliptüs

Muhtemelen zaten bu şaşırtıcı bitkinin güçlü anti-enflamatuar, antispazmodik, dekonjestan, deodorant, antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğunu biliyorsunuzdur. Soğuk algınlığı, öksürük, burun akıntısı, boğaz ağrısı, astım, burun tıkanıklığı, bronşit, sinüzit, vb. gibi farklı solunum problemlerini tedavi etmek ve önlemek için okaliptüs esansiyel yağı kullanabilirsiniz.

Boğaz ağrısı tedavisinde okaliptüs esansiyel yağı nasıl kullanılır?

  • 1 bardak ılık su ile birkaç damla okaliptüs esansiyel yağını karıştırın.
  • Bu karışım ile dayanabildiğiniz kadar uzun gargara yaparak boğazınızı temizleyin.

Pulmonaria (Ciğer Otu)

Dünyadaki birçok insan öksürüğü ve bronşiti tedavi etmek için bu bitkiyi kullanır.
Nasıl kullanılır?

  1. Bir bardak kaynar suya 2 çay kaşığı (kuru) ciğer otu ekleyin.
  2. 15 dakika bekletin ve için.
  3. Günde 2-3 kez içilir.
Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA
izmir escort