Adana’nın Yüreğir ilçesinde olan olaylar

Genel

Adana’nın Yüreğir ilçesinde olan olaylar

15 yaşındaki Nursel, süt sagmak suretiyle ahıra girdi. Bi anda çığlık atmaya başladı. Ailesi koştu ahıra. Ama yasama veda etmişti. Neden oldu derken ailesinin gördüğü şey onları yıktı. Çünkü gencecik kızı yaşamdan koparan şey cok kötüydü.HABERİN DEVAMI İÇİN GÖRSELE D-OKUNUNUZ…

Adana’nın Yüreğir vilayetinde lise öğrencisi Nursel Momyak (15), ablası ile eş güdümlü süt sağmak suretiyle indiği ahırda elektrik akımına kapılıp, hayatını kaybetti. Olay, dün saat 06.30 sıralarında Güzel Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evde meydana geldi. Nursel Momyak ile ablası Perinaz İpek (33), süt sağmak suretiyle bahçedeki ahıra indi. İpek, kardeşinden uzatma kablosuna bağlı lambayı açmasını istedi. Fişi prize takan Momyak, elektrik akımına kapıldı. Otomobille Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Momyak, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Nursel Momyak’ın cenazesi, otopsi sonrasında toprağa verildi. Lise öğrencisi Nursel Momyak’ın olay günü sınavının olduğu, gece boyunca ders çalıştığı belirtildi. Olaya dair soruşturma sürüyor.

Nursel Momyak’ın yengesi, “Sabaha karşı ablasıyla birlikte süt sağmak için inmiş. Lambayı açarken akıma kapılmış. Ablası da kurtarmak için tutmuş ama hemen uzatma kablosunu prizden çekmiş. Kurtaramadılar. Bugün okulda sınavı vardı. Gece boyunca ders çalışmıştı. Çok iyi bir öğrenciydi” diye konuştu.

Nursel Momyak’ın cansız bedeni, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir