21 yaşındaki bu garson işini kaybettikten sonra milyoner oldu

Bilgi

21 yaşındaki bu garson işini kaybettikten sonra milyoner oldu

 

Aylin Turel, 21 yaşında 2,530,247$ topladı Bitcoin yatırımından itibaren 2 yıl içinde.

 

Aylin Türel 2021 yılında bir restoranda çalışıyordu. Şimdi 21 yaşındaki eski garson ayda 115,000 dolar kazanıyor ve yeni süslü hayatının fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıyor.

“Kendimi kaybettim ve büyükannemle yaşadım. 15 yaşımdan itibaren yerel bir restoranda garson olarak çalışıyordu,” diyor Aylin. “Biliyordum ki liseden mezun olduktan sonra üniversiteye gidemeyecektim. Üniversite için para kazanmak amacıyla tam zamanlı çalışmaya devam ettim.”

Ama tıpkı Aylin, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan gibi, kendini bir anda işsiz buldu 2021.

“Restoran Çalıştığım yer pandemi nedeniyle iflas etti. Sahibi açıkladı. restoran kapanmadan hemen önce kovuldu.”

Aylin kendini evde iş seçenekleri ararken buldu.

“Panikledim ve günde 16 saat arıyordum. Hiçbir şey yapamadım, sadece çalıştım. Garson olarak çalışıyordum ama tüm restoran ve barlar kapalıydı. Ve onlar da yeni işçilere ihtiyaç duymuyordu. Öyle görünüyordu ki asla yeni bir yer bulamadı – hiçbir yerde iş yoktu.”

Onun sırasında Aylin uykusuz geceler boyunca kafasında olası tüm seçenekleri gözden geçirdi, En hayalperest olanları bile.

“Bir gece kripto paraları hatırladım. Onlar hakkında çok az şey biliyordum ve nasıl çalıştıklarını anlamak. Bitcoinleri biliyordum çünkü sürekli haberlerde, bu yüzden ismi hatırladım.”

Birkaç kişi için Aylin günler boyunca Facebook’taki yorumları, Twitter’daki başlıkları ve kripto para birimlerine yatırım yapmayı tartıştıkları forumlar. Orada o yeni hakkında öğrendim

 

“Adamın biri övünerek dedi ki bir ayda 50,000 dolar kazandı parmağını bile kıpırdatmadan. Platform algoritmasının onun için çalışıyor. Hatta e-cüzdanının ekran görüntüsünü de eklemiş. şüpheciler.”

O zamana kadar Aylin o kadar çaresizdi ki denemeye karar verdi. Ama önce okudu İnternette bulduğu Big Money Rush hakkındaki tüm incelemeler.

“Ben gerçekten Bu platformu daha önce hiç duymadım ama Twitter ve Reddit’teki arkadaşlar uzun zamandır bu şekilde para kazandıklarını söyledi. Bütün eleştiriler olumluydu – bunları sıradan insanların yazdığı açıktı.”

Aylin platforma 250 dolar yatırım yaptı.

“Çok gergindim. Finans ve kripto para birimleri hakkında hiçbir şey anlamıyordum. hiç. Ancak kişisel yöneticim hemen benimle iletişime geçti ve her şey çok açık. Forumdaki adam haklıydı. bir şey yapmak zorunda değilsiniz, sistem her şeyi yönetiyor.”

Aylin her gün hesabındaki paranın nasıl arttığını izledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir